I.P.E.C

ניקוי פיזי רגשי משולב

שיטת I.P.E.C היא אינטגרציה טיפולית מתוחכמת ויעילה, שמהווה פריצת דרך, הן בתפיסתה והן ביעילותה וזוכה להתעניינות הולכת וגוברת, בקרב אנשי מקצוע, בתחום הרפואה הקונבנציונאלית, המשלימה ובריאות הנפש. הסיבה נעוצה בפשטות הגישה הטיפולית, בתוצאות הטובות שחווים המטופלים ובעובדה שהיא מבוססת על שילוב מיטב שיטות הריפוי הטבעיות. בגישה הטיפולית מיושמים רעיונות וטכניקות מתחומים כגון: קינסיולוגיה יישומית, רפואה סינית, הומיאופתיה וטיפול אנרגטי. כמו כן נסמכת השיטה על ידע מרפואה מערבית, אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה ועוד.
בבסיס הטיפול, עומדת התפיסה ההוליסטית, לפיה האדם הוא מערכת, שבה קיימת זרימה מתמדת של אנרגיה בין כל חלקיה, גוף ונפש כאחד. לפיכך, בעיה גופנית עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון רגשי ובעיה רגשית עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון גופני.

על פי תפיסת I.P.E.C, רגישות יתר (אלרגיה), היא תגובה מיותרת או מוגזמת של הגוף למפגש עם גורם כלשהו, רגשי או פיזי (אלרגן), שהגוף מזהה כשלילי. בטיפול I.P.E.C. ניתן לבטל רגישויות אלה, הפיזיות והנפשיות, ובכך לשפר את בריאותו הכללית של המטופל.
הערכת הבעיה נעשית ע"י מבחן שרירים – Muscle Test– טכניקה המבוססת על ההבנה, שלכל דבר ביקום יש שדה אנרגטי ייחודי משלו. שדה זה מגיב ומשתנה כאשר האדם בא במגע עם גורמים שונים ומושפע גם ממחשבות ומרגשות. אנרגיית החיים (בסינית- צ'י, בעברית "חי"), היא המזון והכוח, המניע את המערכות ואיברי הגוף. חסימה או חולשה בזרימת הצ'י, שעלולה לבוא לידי ביטוי בסימפטומים שונים, תתבטא גם בהיחלשותו של שריר מייצג, הנבדק במבחן שרירים. באמצעות מבחן השרירים, ניתן להתחבר אל החלקים הלא-מודעים של מוח האדם, ולקבל מידע אינסופי ורב ערך, לגבי מצבו של המטופל, הגורמים למצבו ודרכי הטיפול הנכונות לגביו בכל רגע נתון. במהלך הטיפול, מפעילים טכניקות שונות, על פי המידע שמתקבל במבחן שרירים, לפתיחת החסימות האנרגטיות. במקביל להתקדמות הטיפול – מתחילים הסימפטומים להיעלם.

בטיפול באלרגיות, משתנה הזיכרון השלילי של הגוף, על מנת שלא יגיב עוד לגורם שטופל.

טיפול I.P.E.C. רגשי, מאפשר שחרור יעיל מטראומות, אמונות מגבילות ומטענים רגשיים מיותרים כגון: פחדים, כעסים, דימוי עצמי נמוך, חרדה, אשמה, בושה, הכחשה וכד'. זה נעשה ע"י ניקוי ושינוי מערכת האמונות הפנימיות של כל רמות המודעות: הגוף, המודע, תת-המודע והלא מודע. במילים אחרות, פינוי הגוף והנפש מהגורמים המגבילים והמחלישים, דרך מערכת המרידיאנים – ערוצי זרימת הצ'י. טיפול זה יעיל, לפיכך, במצבים של דיכאון, מתח נפשי, חרדה אקוטית או כרונית, פוביות, בעיות אכילה, התנהגות כפייתית, קשיי ריכוז, זיכרון ועוד. כמו כן תורם הטיפול להעלאת המודעות, הערך האישי ויכולת הבחירה החופשית.

שיטת I.P.E.C מהווה כלי ממדרגה ראשונה לצמיחה והתפתחות אישית.

שיטת I.P.E.C יעילה ביותר בטיפול במחלות ומצבים פסיכוסומאטיים המשלבים קושי רגשי וביטוי גופני של קושי כזה. הטיפול מתייחס למקור הבעיה ואינו סימפטומאטי, לכן אין צורך להמתין להתפרצות או להתקף. בשל ייחודיות השיטה, ניתן לטפל ביעילות גם בילדים קטנים, בתינוקות ואף בעוברים תוך כדי ההיריון.

שיטת IPEC יעילה ביותר באבחון וטיפול בבעיות הבאות:

אלרגיות שונות, בעיות עור, פטריות כולל "קנדידה", מערכת חיסונית חלשה, בעיות נשימה, נזלת, אסטמה, והתפתחות, קדחת השחת, סינוסיטיס, בעיות עיכול, כאבי בטן, דלקות מעיים, עצירות, שלשולים, חיידקים, נגיפים וטפילים,  כולסטרול גבוה, כאבי מחזור, בעיות גניקולוגיות, בעיות פוריות, יתר לחץ דם, כאבי ראש, מיגרנות, דלקות פרקים, בעיות קשב וריכוז, קשיי גדילה

*הטיפול מתאים לילדים ולמבוגרים

שיטות טיפול נוספות

מעוניינים לשמוע עוד?

צרו קשר

ההסמכות

שתפו